Zomerkermis met nieuwe attracties, prikkelarm moment en animatie

    23 juli 2025

    NINOVE – De julikermis in het centrum begint vrijdag 25 juli met een beertjes- en bonnetjesworp. Maandag is er voor het eerst een prikkelarme kermis en komen Micky en zijn vriendjes langs; dinsdag is het de familiedag.

    Er staan een 30-tal attracties en spel- en eetkramen opgesteld. Dat zijn onder meer visspelen, een pottenspel, schietkramen, lunaparken, waterballen of een trampoline. Je kunt je ook uitleven op de autoscooter, de Lambada en de Bidule Number One.

    Nieuw

    Nieuw dit jaar is de Swinging Polyp, een kleurrijke familieattractie. Eveneens nieuw is het vier verdiepingen hoge funhouse City Trip, voor het eerst in de streek aanwezig.

    Voor niet te versmaden kermisfrietjes, oliebollen, een suikerspin of een pomme d’amour ben je op de kermis ook aan het juiste adres.

    Animatie

    De beertjes- en bonnetjesworp op vrijdag 25 juli vindt plaats om 19 uur ter hoogte van de autoscooter Hollywood op de Graanmarkt. Met de bonnetjes, die je kan winnen tijdens de worp, mag je gedurende de kermisperiode genieten van gratis ritjes, extra jetons of andere acties aan de spelkramen.

    Maandag 28 juli zal er grime zijn, is er een ballonnenplooier en komen Mickey Mouse en Donald Duck vanaf 15 uur langs op de kermispleinen. Je kan op de foto of op de attracties met deze lievelingen van de kinderen.

    Prikkelarme kermis

    Dit jaar wordt voor het eerst een prikkelarme dag georganiseerd op de kermis, maandag tussen 15 en 18 uur. Tijdens deze drie rustige uurtjes worden de geluiden zachter, de lichten milder en de sfeer heerlijk ontspannen; geen overweldigende prikkels, wel volop kermisplezier. Ideaal als je snel overprikkeld geraakt, zoals mensen met autisme, epilepsie of hoogsensitiviteit, maar ook als je gewoon houdt van een kalmere beleving.

    “Met het prikkelarm moment willen we de kermis openstellen voor iedereen, ook voor wie rust en geborgenheid nodig heeft om ten volle te kunnen genieten”, zegt schepen Ilse Malfroot, bevoegd voor zorg en welzijn.

    Dinsdag 29 juli kan je tijdens de familiedag terecht op verschillende attracties en spelkramen aan verlaagde tarieven of krijg je iets extra.

    Praktisch

    • Julikermis: van vrijdag 25 tot en met dinsdag 29 juli op de Graanmarkt, het Twijndersplein en de Oude Kaai.
    • Open: elke dag rond 14.30 uur, dinsdag vanaf 10 uur.
    • De opbouw van de kermis start donderdagochtend 24 juli. Vanaf dan geldt een parkeerverbod op de pleinen.
    • Tijdens de opbouw en de openingsuren van de kermis is de Graanmarkt afgesloten voor alle verkeer.
    • Voor de wekelijkse dinsdagmarkt van 29 juli verhuizen de kramen van de Graanmarkt naar de Centrumlaan, tussen de twee rotondes.

    GNE – Foto Giovanni Neckebroeck

    • Meest Recent
    • MEEST BEKEKEN

    Over Ons

    Ninofmedia is een digitale nieuwszender, vooral gericht op Ninove en de deelgemeenten. We hebben uiteraard ook aandacht voor interessante gebeurtenissen uit de ruimere regio van de Denderstreek en het Pajottenland.

    Onze bijdragen zijn bedoeld voor een zo breed mogelijk publiek. We brengen dagelijks nieuws aan de hand van artikels, foto-, audio- en videoverslagen, interviews, reportages en commentaarstukken.

    Heb je nieuws te melden? Contacteer ons via mail of bel ons op 0495-69 32 72.

    Contacteer ons