POLLARE – De stad engageert zich om het speelplein in de buurt van het parochiaal centrum uit te breiden met twee kleine doelen en extra speeltuigen.
Het speelplein is geopend in de zomer van 2019 en ligt op een perceel van de vzw Parochiale Werken, tussen Echel en Sint-Kristoffelstraat. Het kan volgens gemeenteraadslid Victor Schollaert (Positief Ninove) inmiddels wat extra’s gebruiken. Begin juli vroeg hij aan de schepen voor jeugd Malika Sclacmender (Forza Ninove) schriftelijk om een uitbreiding van de speeltuin.
Twee vragen
Ten eerste vroeg hij twee doeltjes. “Het speelterrein ligt op een helling, wat het moelijk maakt om te voetballen”, verduidelijkt het raadslid. “Er is nochtans een vlak stuk aangelegd om het als voetbalterreintje te gebruiken. Als op het gedeelte twee goaltjes worden voorzien, kan het terrein ook daadwerkelijk als voetbalpleintje worden gebruikt.”
In tweede instantie vroeg Schollaert extra speeltuigen. “Er zijn op het terrein momenteel weinig tot geen echte speeltuigen aanwezig. Enkele bijkomende toestellen, zoals bijvoorbeeld een wipplank, extra schommels en/of een klimrek, zouden een mooie aanvulling kunnen vormen op het bestaande aanbod.”
Engagement
Schepen Sclacmender kon zich vinden in de voorstellen. “De stad engageert zich om minivoetbaldoelen te voorzien op het terrein. De aankoop en de plaatsing ervan kan in principe nog in 2025 worden gerealiseerd. Daarnaast onderzoekt de jeugddienst de mogelijkheden voor een uitbreiding van het speelaanbod binnen de bestaande budgetten.”
Schollaert reageert tevreden: “De speelterreintjes in onze stad zijn een grote meerwaarde voor kinderen en hun ouders. Tijdens de recente opening van het nieuwe speelterrein in Meerbeke benadrukte schepen Sclacmender terecht het belang van deze plekken voor spel en ontmoeting. Ik ben blij, dat de stad gehoor gaf aan de voorstellen en de speelomgeving in Pollare verder wil verbeteren.”
MLI