Stad zet exploitatie De Lavondel en Denderzicht stop

    20 november 2025

    NINOVE/DENDERWINDEKE – De meerderheid in de raad voor maatschappelijk welzijn stemde dinsdag 18 november in met het voorstel om de exploitatie van de serviceflats De Lavondel en Denderzicht te stoppen.

    De 20 serviceflats van De Lavondel aan de Proosdij 15 Denderwindeke dateren van 1997 en zijn gebouwd door Care Property Invest. De 17 serviceflats van Denderzicht in de Burchtstraat 48 Ninove dateren van 2000 en zijn eveneens gerealiseerd door Care Property Invest. Het OCMW betaalde hiervoor een jaarlijkse vergoeding en stond in voor de exploitatie.

    Financiële erfenis

    De stad wordt in 2030 eigenaar van de beide wooneenheden, mits een afkoopsom van € 1,150 miljoen voor Denderzicht en € 1,212 miljoen voor De Lavondel.

    “We verkopen onze serviceflats en betalen de verplichte afkoopsom in het kader van deze verkoop”, aldus de schepen sociale zaken Ilse Malfroot (Forza Ninove). Ze had dit tijdens de bespreking van het meerjarenplan de dag voordien ook al een zware financiële erfenis genoemd. “Door de verkoop van de serviceflats verminderen we de beheerslast voor de stad en geven we ruimte aan externe partners om een flexibel en kwaliteitsvol zorgaanbod te ontwikkelen.” De verkoop zelf zou ten vroegste in 2028 gebeuren.

    Sociale afbouw

    Zowel Stijn Vermassen (Vooruit) als Veerle Cosyns (Vooruit) vonden, dat de stad minstens een van beide en liefst Denderzicht moest behouden. Er was nood aan een flankerend sociaal beleid om de betrokken huurders te begeleiden naar de privémarkt, waar ze al gauw € 200 per maand meer zouden moeten betalen. Voor hen was dit andermaal een bewijs, dat het Forza-bestuur vooral afschaft in de sociale sector.

    De oppositie had eerder kritiek geformuleerd op de stopzetting van de tegemoetkoming voor maaltijden en poetsdienst aan huis en de opheffing van de subsidies aan diensten voor gezins-en bejaardenhulp en aan de vzw Palliatieve zorg Dender. “Een platte besparing en een achteruitgang”, concludeerde Vermassen.  “Die dienstverlening blijft volledig verzekerd”, weerlegde de schepen. “Ze is wettelijk verankerd en gesubsidieerd door de hogere overheid. We maken alleen komaf met dubbele financiering.”

    De stad zal de premie voor mantelzorgers overigens verhogen met 290 % en de voorwaarden aanpassen om zoveel mogelijk mensen daarop recht te geven. Om een amendement van Paul De Schepper (Positief Ninove) daarover te kunnen onderzoeken, is dit punt uitgesteld.

    Opbouwwerk

    De samenwerking met Hoplr voor de Pollarewijk was volgens de Vooruit-raadsleden eveneens een voorbeeld van sociale afbouw. Dit netwerk vervangt de buurtwerking door SAAMO vzw. De organisatie had begin dit jaar eenzijdig de samenwerkingsovereenkomst met de stad opgezegd “naar aanleiding van de nieuwe politieke situatie in de stad, waar extreemrechts een absolute meerderheid heeft behaald.” Schepen Malfroot beschouwt die vzw overigens als “een links activistisch clubje. Met het vrijgekomen budget zullen we zelf de buurtwerking organiseren. Dit is geen afbouw, maar een versterking van de eigen werking.”

    Info: het volledige debat over de verkoop van de serviceflats kan je hier herbekijken.

    MLI

    • Meest Recent
    • MEEST BEKEKEN

    Over Ons

    Ninofmedia is een digitale nieuwszender, vooral gericht op Ninove en de deelgemeenten. We hebben uiteraard ook aandacht voor interessante gebeurtenissen uit de ruimere regio van de Denderstreek en het Pajottenland.

    Onze bijdragen zijn bedoeld voor een zo breed mogelijk publiek. We brengen dagelijks nieuws aan de hand van artikels, foto-, audio- en videoverslagen, interviews, reportages en commentaarstukken.

    Heb je nieuws te melden? Contacteer ons via mail of bel ons op 0495-69 32 72.

    Contacteer ons