• Iets gezien? Iets gehoord? Wij willen het weten! 📞 Bel onze tiplijn 24/24 op 0495 69 32 72

    AED-toestel beschikbaar in het hart van dorp

    17 maart 2026

    OKEGEM – De uitbaters van restaurant De Scheerling aan Okegem-Dorp beslisten om een AED-toestel op te hangen aan hun gevel.

    Een automatische externe defibrillator (AED) is een mobiel apparaat, dat een elektrische schok kan toedienen bij een hartstilstand. Op verschillende plaatsen, vooral aan stadsgebouwen en enkele scholen, vind je dergelijke toestellen.

    AED

    In de dorpskern van Okegem was er nog geen beschikbaar, maar sinds enkele dagen kunnen klanten, passanten en bewoners terecht aan restaurant De Scheerling, als iemand dringende hulp nodig heeft bij hartproblemen.

    Uitbater Peter Scheerlinck: Een jaartje geleden had ik hartproblemen; het gaat ondertussen stukken beter. Maar daardoor was ik samen met mijn echtgenote Els beginnen nadenken om eventueel een toestel voor eerste hulp aan te schaffen. Al vlug beslisten wij om een AED-toestel aan onze gevel op te hangen. Dit is vanaf nu beschikbaar, voor iedereen die het zou kunnen nodig hebben. Al hopen we uiteraard dat het nooit uit de houder zal moeten komen.”

    Sinds de plaatsing enkele dagen geleden ontvingen Peter en Els al veel positieve reacties over dit gebaar, dat ze stellen ten bate van de bevolking.

    GNE – Foto’s Giovanni Neckebroeck

    • Meest Recent
    • MEEST BEKEKEN

    Over Ons

    Ninofmedia is een digitale nieuwszender, vooral gericht op Ninove en de deelgemeenten. We hebben uiteraard ook aandacht voor interessante gebeurtenissen uit de ruimere regio van de Denderstreek en het Pajottenland.

    Onze bijdragen zijn bedoeld voor een zo breed mogelijk publiek. We brengen dagelijks nieuws aan de hand van artikels, foto-, audio- en videoverslagen, interviews, reportages en commentaarstukken.

    Heb je nieuws te melden? Contacteer ons via mail of bel ons op 0495-69 32 72.

    Contacteer ons