• Iets gezien? Iets gehoord? Wij willen het weten! 📞 Bel onze tiplijn 24/24 op 0495 69 32 72

    Educatief aanbod De Helix blijft wellicht bestaan

    01 juli 2026

    GERAARDSBERGEN – Het provinciaal domein De Gavers neemt vanaf het voorjaar van 2027 een deel van het waardevolle aanbod van De Helix op, binnen de eigen werking voor groepen en scholen.

    De Helix ligt in de deelgemeente Grimminge, naast het Raspaillebos en in de buurt van de Bosberg. Het centrum stond jarenlang in voor natuur- en milieueducatie, maar daaraan kwam woensdag 1 juli een einde. Dat is het gevolg van de beslissing van de Vlaamse regering om tegen 2027 bij het departement Omgeving € 1,5 miljard te besparen. De educatieve werking voor de scholen (de zogenaamde MOS-werking) van De Helix stopt en het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek (INBO) neemt de gebouwen over.

    Dit leek het einde voor De Helix en lange tijd bleef de onzekerheid. Inmiddels zou voor die publieke werking van De Helix een structurele oplossing in de maak zijn: het provinciaal domein De Gavers zou een deel ervan overnemen.

    Samenwerking

    Burgemeester Fernand Van Trimpont: “Om het aanbod van De Helix te redden, nam het lokaal bestuur Geraardsbergen direct het initiatief tot overleg met het Departement Omgeving, het INBO, de provincie Oost-Vlaanderen, lokale vrijwilligers en andere organisaties.”

    Na verschillende overlegmomenten leidde dit tot dit nieuwe perspectief, dankzij de provincie Oost-Vlaanderen. Zij neemt vanaf het voorjaar 2027 een deel van het aanbod van de Helix op in het vrijetijdsaanbod van het provinciaal domein De Gavers.

    Dagmar Beernaert (gedeputeerde voor recreatiedomeinen): “De Gavers is een heel fijne, groene plek, waar we heel wat gezinnen ontvangen, maar doorheen het jaar ook groepen en scholen. We hadden sowieso de intentie om het aanbod voor scholen en groepen uit te breiden en te vernieuwen. Door het overnemen van enkele leerrijke pakketten zullen scholen en groepen bijvoorbeeld in de voormiddag iets kunnen bijleren en in de namiddag gaan zwemmen in het Gaverbad of voor wat meer actie kunnen gaan bij één van de buitenactiviteiten op De Gavers. We merken, dat daar heel veel vraag naar is. De leerpakketten zouden vorm krijgen rond de site van het jeugdverblijf ’t Schipken; daar komen op termijn ook gloednieuwe leslokalen bij.”

    Externe partners

    Om het voortbestaan van de rest van het programma van De Helix te verzekeren en nog verder te versterken, lopen momenteel goede gesprekken met derden om te bekijken hoe externe partners het aanbod in de toekomst logistiek, inhoudelijk of financieel kunnen ondersteunen. De komende maanden worden gebruikt om de programma’s af te stemmen. De herlancering van het vernieuwde aanbod staat gepland voor het voorjaar van 2027.

    Stephan De Prez (schepen voor milieu) en en Griet Blaton (schepen voor onderwijs): “Het lokaal bestuur Geraardsbergen is tevreden, dat het leeraanbod van De Helix rond natuur nu een doorstart kent binnen de gemeentegrenzen. Het is belangrijk, dat we kinderen en jongeren leren hoe waardevol de natuur is en hoe we daar goed zorg voor moeten dragen. We kijken uit naar de gesprekken om het aanbod mee vorm te geven.”

    MLI

    • Meest Recent
    • MEEST BEKEKEN

    Over Ons

    Ninofmedia is een digitale nieuwszender, vooral gericht op Ninove en de deelgemeenten. We hebben uiteraard ook aandacht voor interessante gebeurtenissen uit de ruimere regio van de Denderstreek en het Pajottenland.

    Onze bijdragen zijn bedoeld voor een zo breed mogelijk publiek. We brengen dagelijks nieuws aan de hand van artikels, foto-, audio- en videoverslagen, interviews, reportages en commentaarstukken.

    Heb je nieuws te melden? Contacteer ons via mail of bel ons op 0495-69 32 72.

    Contacteer ons