• Iets gezien? Iets gehoord? Wij willen het weten! 📞 Bel onze tiplijn 24/24 op 0495 69 32 72

    Herdenking van de bevrijding

    01 september 2026

    NINOVE – De geallieerde troepen reden donderdag 3 september 1944 de stad binnen. Het stadsbestuur staat ook nu stil bij deze historische dag.

    Onderdelen van het Tweede Britse Leger reden op 3 september 1944 de stad binnen en rukten verder op in de Denderstreek. Aan de Sint-Theresiakerk (nu buurthuis Berdam) kwamen de Engelsen in een hevig vuurgevecht terecht met terugtrekkende Duitse eenheden. Daarbij vielen enkele doden en gewonden; de kogelgaten in de toenmalige kerkmuur getuigden van dit treffen.

    Lokale weerstandsgroepen ondersteunden de geallieerden en hadden in de maanden vooraf sabotagedaden gepleegd op de Duitse transportlijnen, zoals de spoorlijn Ninove-Denderleeuw. De intocht van de geallieerde troepen betekende meteen het einde van de Duitse bezetting van de stad.

    Als herdenking van die bevrijding, worden ook dit jaar bloemen neergelegd aan het herdenkingsmonument op de stedelijke begraafplaats aan de Denderhoutembaan. Het is een eerbetoon aan iedereen, die zich inzette voor de vrijheid en aan de slachtoffers van de oorlog.

    MLI

    • Meest Recent
    • MEEST BEKEKEN

    Over Ons

    Ninofmedia is een digitale nieuwszender, vooral gericht op Ninove en de deelgemeenten. We hebben uiteraard ook aandacht voor interessante gebeurtenissen uit de ruimere regio van de Denderstreek en het Pajottenland.

    Onze bijdragen zijn bedoeld voor een zo breed mogelijk publiek. We brengen dagelijks nieuws aan de hand van artikels, foto-, audio- en videoverslagen, interviews, reportages en commentaarstukken.

    Heb je nieuws te melden? Contacteer ons via mail of bel ons op 0495-69 32 72.

    Contacteer ons