NINOVE – De storm raasde donderdag 23 oktober over ons land met regenhozen en sterke wind. Voor onze regio blijkt de schade al bij al mee te vallen.
Voor de provincies Antwerpen en Oost- en West-Vlaanderen was code oranje afgekondigd. Er werden rukwinden tot 100 kilometer per uur in het binnenland verwacht, aan zee tot 120 kilometer per uur.
Maatregelen
- De provinciegouverneur van Oost-Vlaanderen had een waarschuwing uitgestuurd en het nummer 1722 was geactiveerd.
- Burgemeester Guy D’haeseleer had alle lessen in de Ninoofse scholen na de middag laten schorsen omdat de piek van de storm in de namiddag was verwacht.
- De stadsdiensten en -gebouwen bleven donderdagnamiddag en -avond dicht, maar waren telefonisch wel bereikbaar.
- De boomplantactie op de Richtpunt-campus Ninove ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan, is uitgesteld.
- Het GO! Atheneum heeft het geplande oudercontact verplaatst naar donderdag 6 november.
Schade
Al bij al leek de schade door de storm mee te vallen.
We kregen een beperkt aantal meldingen binnen over omgewaaide bomen en afgerukte takken in Neigem, Appelterre-Eichem en Ninove.
Aan de stedelijke sporthal ‘t Sportstekske waren dankranden losgekomen. De schepen voor sport Malika Sclacmender zal overleggen met de dienst patrimonium om dit te herstellen. In 2023 liep de sporthal tijdens de renovatiewerken al ernstige waterschade op door insijpelend water langs het dak en de spouwmuren.
Weersverwachting
Het ergste lijkt voorbij. De stormdepressie Benjamin trekt over het zuiden van de Noordzee richting Denemarken en voert onstabiele of gestoorde zeelucht aan over West-Europa en onze streken.
Vanavond is het zwaarbewolkt met regen en buien. Er zijn nog rukwinden mogelijk tot 80 of 90 km/u of zeer lokaal wat meer. Vannacht wordt het in de westelijke landshelft droger en verschijnen opklaringen. De komende dagen blijft het wisselvallig.
Info: KMI weersverwachting.
ADU/MLI