OOST-VLAANDEREN – Het Agentschap Natuur en Bos (ANB) schaalde vanaf 26 mei omstreeks 14 uur voor haar gebieden in de provincie op naar brandgevaarcode ‘geel’.
Zowel in bosgebieden als in de open natuur neemt het brandgevaar stelselmatig toe door de combinatie van hogere temperaturen en het uitblijven van neerslag.
De natuur wordt droger, waardoor het gevaar voor een natuurbrand groter wordt. Wees voorzichtig, rook niet in natuur- en bosgebieden en maak geen vuur.
De natuurbeheerders en de brandweer zijn waakzaam. Als een natuurbrand uitbreekt, rukt de brandweer uit op aangepaste sterkte. Het bemannen van de brandtorens is afhankelijk van de risico-evaluatie door het ANB en de brandweerdiensten.
Info: Agentschap Natuur en Bos-waarschuwingen – Verschillende brandgevaarcodes.
MLI