NINOVE – Het moet niet altijd een Nordmannspar zijn om de kerstsfeer te evoceren, vonden ze bij de Ninoofse haakclub en dus haakten ze zelf een heel mooie kerstboom. Die prijkt vanaf dinsdag 16 december aan de toegang tot de gemeenteraadszaal in het stadhuis.
“We hebben dat met ons haakclubje besproken en Malika had daarover ook een voorstel gedaan”, vertelt ons Ann Allard. “Op die manier zijn we op het idee gekomen om dat te maken. We hadden een exemplaar gezien op Facebook en vonden dit heel mooi. Dus zijn wij daaraan begonnen.”
Fier
Ann zal zowat de snelst haakster van de groep zijn, ze doet dit al van haar 6 jaar. Toch was de klus niet meteen geklaard, want de haaksters zijn er een hele tijd mee bezig geweest. “Het zijn alle aparte stukjes, grannies, die we aan elkaar haken. We zijn heel fier met dit resultaat, de boom mag gezien worden.”
Ook Terry Merckx heeft meegehaakt en is eveneens fier. “We hebben er lang genoeg aan gewerkt: gedurende 5 maand, elke week 1 dag, met 14 leden. Maar we zijn tevreden, dat hij hier staat. Veel zweet en tranen gelaten, want af en toe ging toch iets mis. Voor volgend jaar maken we geen nieuwe, ’t is genoeg; de eerste en de laatste.”
Bij de haakstersclub is het eigenlijk elke week kerstsfeer, vult Ann nog aan, “maar nu is het echt kerst. Onze boom is af en we zijn tevreden. Na de kerst- en eindejaarperiode zal hij wellicht hier worden weggelegd of anders bij een van de leden.”
Voorlopig hebben ze geen nieuw project op stapel staan. Een Valentijntje, een paasklok? “Wie weet, maar daar moeten we nog eens over nadenken.”
MLI