NINOVE – De werken op de Elisabethlaan gaan een volgende fase in. Vanaf maandag 15 september verschuift de werfzone naar het gedeelte tussen de ovonde Den Dollar en het kruispunt met de Centrumlaan.
Met deze werken wordt de Elisabethlaan grondig vernieuwd.
- Het wegdek krijgt nieuw asfalt, de fietspaden worden verhoogd en aanliggend aangelegd in asfalt voor een beter rijcomfort, de verhoogde perrons moeten de bushaltes toegankelijker maken.
- Daarnaast wordt het kruispunt aan de Centrumlaan compacter en veiliger gemaakt, met aangepaste verkeerslichten en twee nieuwe fietsoversteekplaatsen.
- De spoorwegbrug en de Denderbrug krijgen beide een nieuwe wegverharding en waterdichting; de Denderbrug bijkomend nieuwe brugleuningen en voegen.
Hinder
- De bestaande wegomleggingen voor fietsers en gemotoriseerd verkeer blijven behouden.
- De Centrumlaan en ook de bedrijven op de Elisabethlaan zullen wel anders bereikbaar zijn. Zij blijven toegankelijk, maar enkel vanaf de Leopoldlaan.
Deze situatie blijft gelden tot het einde van de werken eind december 2025.
Info: AWV Elisabethlaan/N8.
MLI