APPELTERRE-EICHEM – De eerste schooldag begon op de stedelijke basisschool De Oogappel wel heel spectaculair.
Toen de kinderen dinsdagochtend 1 september door de schoolpoort stapten, geloofden ze hun ogen niet. Midden op de speelplaats stond een echte raket geparkeerd met daarin Effi en Furon: twee bekende ruimtevaarders, die duidelijk met de handen in het haar zaten. Hun raket was defect en wilde niet meer opstijgen.
Rekenknobbels
Gelukkig konden de ruimtevaarders rekenen op de hulp van de kinderen. Het nieuwe jaarthema van de school luidt namelijk: ‘Op onze school kan je rekenen!’.
Via een videoboodschap kregen de kinderen te horen dat Effi en Furon hun hulp hard nodig hadden. Om de raket opnieuw te laten werken, moesten de kleuters wiskundige opdrachten oplossen. Met veel enthousiasme gingen ze aan de slag en legden ze hun oplossingen haarfijn uit aan de gestrande ruimtevaarders.
Dankzij deze kleine, maar bijzonder slimme rekenknobbels kwam de missie tot een goed einde en konden de ruimtereizigers tegen de avond opnieuw de ruimte in.
Zo kende het nieuwe schooljaar op SBS De Oogappel meteen een vliegende start.
Info: SBS De Oogappel.
MLI