Eerstesteenlegging nieuwbouw De Hazelaar

    12 juni 2025

    NEDERHASSELT – De stedelijke basisschool langs de Geraardsbergsesteenweg kan na de paasvakantie van 2026 nieuwe lokalen in gebruik nemen. Donderdag 12 juni is daarvoor de eerste betontegel gegoten.

    De Hazelaar bouwt op die manier verder aan de toekomst en zal volgend jaar eindelijk de containerklassen kunnen inruilen voor nagelnieuwe gebouwen. De subsidie van het Agentschap voor Infrastructuur in het Onderwijs (AGION – € 1,8 miljoen) en de aankoop van twee aanliggende bouwgronden boden de mogelijkheid om deze uitbreiding te realiseren.

    Nieuw

    De betonnen plint is de afgelopen maanden al opgetrokken, de rest zal volgen en uiteindelijk resulteren in een refter met een keuken, een administratief gedeelte, 4 klaslokalen en enkele lokalen voor zorg en levensbeschouwelijke vakken.

    Na afbraak van de containerklassen zal de speelplaats terug ruimer zijn, de ingang van de school wordt verplaatst naar een veiliger locatie en er komt nog een fietsenstalling. Dat alles sluit mooi aan bij de groene omgeving.

    Samen met de waarnemend burgemeester en schepen voor onderwijs Ilse Malfroot en architect Ian Leonard drukte de directeur haar hand rond het schoologo in de verse betontegel, die de medewerkers van aannemer Vandenbussche nv hadden gegoten.

    We spraken na afloop met de schepen, de directeur en de architect.

    Info: SBS De Hazelaar.

    MLI

    • Meest Recent
    • MEEST BEKEKEN

    Over Ons

    Ninofmedia is een digitale nieuwszender, vooral gericht op Ninove en de deelgemeenten. We hebben uiteraard ook aandacht voor interessante gebeurtenissen uit de ruimere regio van de Denderstreek en het Pajottenland.

    Onze bijdragen zijn bedoeld voor een zo breed mogelijk publiek. We brengen dagelijks nieuws aan de hand van artikels, foto-, audio- en videoverslagen, interviews, reportages en commentaarstukken.

    Heb je nieuws te melden? Contacteer ons via mail of bel ons op 0495-69 32 72.

    Contacteer ons