REGIO – Het fusieziekenhuis wil drones gebruiken voor het transport van bloedstalen en medisch materiaal, maar botst op complexe regels door de nabijheid van de luchthaven in Zaventem.
Het fusieziekenhuis wil tussen de verschillende campussen bloedstalen, menselijk weefsel en medisch materiaal uitwisselen bij dringende en/of onvoorziene transporten, waarbij vervoer over de weg minder efficiënt is.
UAS-zone
AZORG wil een pilootproject opstarten voor het vliegen met drones, maar botst daarbij op een complexe regelgeving, niet in het minst doordat de campussen in Aalst in de aanvliegroute naar Brussels Airport liggen. De luchthaven behoort immers tot een van de geografische UAS-zones (Unmanned Aerial System). Dat zijn gebieden, waar drones niet of enkel onder bepaalde voorwaarden mogen vliegen, of waar een vliegtoelating vereist is om te mogen vliegen. Ze garanderen de veiligheid in de omgeving van Belgische luchthavens en andere vliegvelden. Er zijn ook vliegbeperkingen voor UAS in de omgeving van gevoelige locaties zoals gevangenissen, nucleaire sites, koninklijke domeinen.
AZORG vraagt aan de federale overheid om de strenge wetgeving terzake enigszins te versoepelen voor vernieuwend transport van medisch materiaal met drones tussen ziekenhuizen.
Info: Geografische UAS-zones.
MLI