GERAARDSBERGEN – Het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) vernieuwt van 25 tot en met 29 augustus het asfalt op het kruispunt met de Zonnebloemstraat /N495 en het kruispunt met de Felicien Cauwelstraat.
Het wegdek vertoont slijtage op de beide locaties. De asfalteringswerken verbeteren de veiligheid en het rijcomfort voor de weggebruikers.
Als je die richting uit moet, hou je best rekening met ernstige hinder.
2 fasen
De werken starten op maandag 25 augustus en duren tot vrijdag 29 augustus. Ze verlopen in twee opeenvolgende fasen.
- Fase 1 (25-27 augustus): de rijstrook richting Lessen (Edingen) is ingenomen.
- Zowel het kruispunt met de N495 als dat met de Felicien Cauwelstraat wordt afgesloten in die rijrichting.
- Het lokaal verkeer volgt de wegomlegging via Galgestraat-Hazelaarstraat-N493 of via N460-Moenebroekstraat-Kerkborre-Kampstraat-Voldersstraat-N495.
- Het zwaar verkeer rijdt om via N8-Brakel-Ronse-Lessen.
- Tijdens één dag in deze fase zijn de Felicien Cauwelstraat en sporthal De Veldmuis volledig onbereikbaar, ook te voet of met de fiets.
- Fase 2 (28-29 augustus): rijstrook richting Gent ingenomen.
- Het verkeer rijdt beurtelings over de andere rijstrook van de N42.
- Het kruispunt met de Felicien Cauwelstraat blijft afgesloten.
- De omleiding voor het verkeer richting Lessen blijft van kracht.
- Voetgangers en fietsers
- Oversteken aan de kruispunten is tijdelijk niet mogelijk.
- Fietsers en voetgangers steken veilig over op een ander punt langs de N42.
- Woningen en handelszaken in de buurt van de werfzone blijven maximaal bereikbaar, maar tijdens de asfalteringswerken kunnen korte onderbrekingen voorkomen.
Info: AWV-Geraardsbergen.
MLI