NINOVE – Een aannemer is op de NMBS-parking langs de Astridlaan begonnen met de aanleg van een laadpalenpark.
In totaal komen daar 16 laadpalen met 32 laadpunten: 24 gewone en 8 snelladers. Om deze laadpalen van voldoende stroom te voorzien, is een nieuwe spanningscabine geïnstalleerd. De eerste laadpalen worden deze week in gebruik genomen.
Belgisch
Energy Vision beheert in opdracht van de NMBS de laadpalen op stationsparkings in België. Zij zijn momenteel bezig met een grote uitrol: 5.000 laadpunten op de parkings van 420 NMBS-stations.
“Als Belgisch verankerd bedrijf kiezen we bewust voor laadpalen van Belgische makelij”, zegt Maarten Michielssens (CEO EnergyVision). “Wij voorzien ze van lokaal opgewekte energie en ze worden geplaatst door onze teams en door Belgische familiebedrijven als onderaannemers. Zo zorgen we ervoor, dat de energietransitie hier stevig wortel schiet en dat de meerwaarde in ons eigen land blijft.”
Combinatie
Patrice Couchard (directeur stations NMBS): “Door te kiezen voor een brede uitrol van laadpalen op onze parkings, versterken we bij de NMBS het duurzame en intermodale karakter van de trein. Voor onze reizigers wordt het nog aantrekkelijker om de wagen te combineren met de trein. Wanneer ze onderweg zijn, kunnen ze zorgeloos hun wagen opladen. Als je thuis niet de mogelijkheid hebt om een laadpaal te installeren, kan je zo toch overwegen te kiezen voor een elektrische wagen om je te verplaatsen naar het station.”
Info: EnergyVision
GNE – Foto’s Giovanni Neckebroeck