• Iets gezien? Iets gehoord? Wij willen het weten! 📞 Bel onze tiplijn 24/24 op 0495 69 32 72

    Roadtrip naar Auschwitz

    26 oktober 2026 Stel Ninofmedia in als Google-favoriet

    NINOVE – Journaliste Evelien Rutten neemt je dinsdag 10 november tijdens haar lezing in de bibliotheek mee in haar persoonlijke zoektocht naar een verzwegen familiegeschiedenis.

    De grootouders van Rutten waren gewone Poolse mensen, die zich tijdens de Tweede Wereldoorlog aansloten bij het ondergronds verzet. Ze werden opgepakt en plots geconfronteerd met de gruwel van de geschiedenis: haar grootmoeder belandde in Auschwitz, haar grootvader in Mauthausen. Na vier jaar ontbering overleefden ze de concentratiekampen en begonnen ze samen een nieuw leven in België. Over dat verleden werd nadien bijna nooit meer gesproken.

    In de zomer van 2023 trok Evelien met haar tienerdochter en twee Poolse tantes naar Auschwitz. Onderweg maakte ze geluidsopnames, die resulteerden in een beklijvende podcast ‘Roadtrip naar Auschwitz’ voor De Standaard. Met haar project onderzoekt ze wat herinnering betekent, wat wordt doorgegeven en wat dreigt verloren te gaan.

    Praktisch

    • Datum en uur: dinsdag 10 november, van 20 tot 23.59 uur.
    • Plaats: bibliotheek, Graanmarkt 12 Ninove.
    • Tickets: € 5, kan je hier kopen – dit is een UiTPAS activiteit.

    Info: bibliotheek Ninove.

    MLI

    • Meest Recent
    • MEEST BEKEKEN

    Over Ons

    Ninofmedia is een digitale nieuwszender, vooral gericht op Ninove en de deelgemeenten. We hebben uiteraard ook aandacht voor interessante gebeurtenissen uit de ruimere regio van de Denderstreek en het Pajottenland.

    Onze bijdragen zijn bedoeld voor een zo breed mogelijk publiek. We brengen dagelijks nieuws aan de hand van artikels, foto-, audio- en videoverslagen, interviews, reportages en commentaarstukken.

    Heb je nieuws te melden? Contacteer ons via mail of bel ons op 0495-69 32 72.

    Contacteer ons