NINOVE – De ‘Week van de Poëzie’ loopt nog tot en met 5 februari. De bibliotheek nam heel wat initiatieven om poëzie onder de aandacht te brengen.
Zo vind je meer dan 60 weesgedichten, geschilderd op ramen in de stad en de deelgemeenten. Dinsdag 4 februari trakteren de leerlingen van de GO! Middenschool je in de bib: ze lezen dan gedichten voor aan de bezoekers.
Weesgedicht
“De Week van de Poëzie is een uitstekend initiatief om dichters en hun gedichten op een laagdrempelige manier bekend te maken bij een breed publiek”, zegt cultuurschepen Werner Somers (Forza Ninove). “Het is een goede zaak, dat de stedelijke bibliotheek hieraan opnieuw haar medewerking verleent, onder meer door bij de mensen thuis gedichten op hun raam te schilderen. Zelf ben ik aangenaam verrast over het door mij geadopteerde weesgedicht, dat op het raam aan mijn voordeur is aangebracht.”
De ‘Week van de Poëzie’ valt dit jaar grotendeels samen met de ‘Week Van de Belgische Muziek’. Tot en met 2 februari hoor je in de bib enkel de beste Belgische muziek. Snuister gerust in het muziekaanbod: er is heel wat Belgische muziek in de aanbieding in de cd-afdeling.
Info: bibliotheek Ninove.
MLI