NINOVE – De organisatie achter Festiloco, met Manu Geeroms als aandrijvende kracht, won de Prijs Toerisme 2025 van de VVV-Ninove. De prijs is vrijdag 20 juni uitgereikt in de brouwerij Slaghmuylder.
De vijfde editie van het festival vindt plaats op 11 en 12 juli in het stadspark. Het evenement trekt jaarlijks duizenden bezoekers naar Ninove.
Naast Festiloco waren ook de werkgroep Ninoofs Dialect, Guy D’haeseleer, Ninove Danst, het Kevertreffen en ’t Chiropaksken genomineerd.
“Ik ben bijzonder blij met deze erkenning”, zegt Manu Geeroms. “Het festival zorgt jaarlijks voor heel wat bezoekers, die de stad gedurende die twee dagen leren kennen.”
Belleman
Er is een minuut stilte gehouden voor de overleden belleman Hans Van Laethem. Hij was altijd een uitmuntende ambassadeur voor de stad.
Schenking
Het prijzengeld van € 500 schenkt Manu Geeroms aan de ‘Ridders in de wortelorde‘ voor de organisatie van het kindercarnaval.
Paul Van Gyseghem is benoemd tot erelid van de VVV-Ninove. Hij stopt als actief lid, maar blijft wel betrokken bij de vereniging.
JTR – Foto’s Giovanni Neckebroeck