• Zie je iets? Weet je iets? Hoor je iets? 👉 Tiplijn 24/24: 0495 69 32 72

    Iedereen wil een veiliger schoolomgeving

    22 januari 2026

    NINOVE – “De verkeersveiligheid aan de scholen is voor ons een prioriteit, maar we willen ons niet vastpinnen op een termijn”, aldus de schepen voor mobiliteit Dany Goessens (Forza Ninove). Het stadsbestuur ging niet in op een voorstel van Stijn Vermassen (Vooruit) voor een plan van aanpak de komende 2 jaar.

    “We zien fout geparkeerde wagens, ouders die hun kinderen bijna tot in de schoolpoort afzetten, onveilige oversteekplaatsen en slecht zichtbare scholieren”, introduceerde het Vooruit-raadslid zijn voorstel.

    Inrichting

    “Om écht veilige schoolomgevingen te creëren, is een integraal beleid nodig. In het verleden werd al heel wat signalisatie aangebracht via het Octopusstraatmeubilair. Ik stel voor om een volgende stap te zetten en schoolomgevingen nog beter aan te duiden.”

    Rond alle scholen is de snelheid al teruggebracht tot 30 km/uur, maar het kan nog beter. Daarom wou hij maatregelen binnen de komende 2 jaar realiseren: overal een duidelijk aangeduide schoolzone, initiatieven rond verkeersopvoeding en herhaalde sensibiliseringscampagnes voor ouders, een handhavingsplan in de schoolomgeving met focus op foutparkeren, snelheid, werkende fietsverlichting.

    “Wij gaan voor een gefaseerde en zorgvuldige aanpak en niet voor een rigide tijdslijn”, reageerde schepen Goessens. “Dit is een engagement, dat realistisch en uitvoerbaar is; we werken er aan en zijn er al mee bezig. We volgen wat je zegt, nemen dat mee maar niet voor een termijn van 2 jaar. Het is ook een kwestie van attitude van de mensen aan de scholen, automobilisten, fietsers.”

    Opzichters

    Burgemeester Guy D’haeseleer (Forza Ninove) onderschreef deze visie. “We pakken de vele dossiers een voor een aan en niet volgens een passe-partout voor alle scholen. Maar wie zorgt voor de onveiligheid aan de schoolpoorten? We zullen dit in het scholenoverleg ter sprake brengen. De politie kan overigens niet elke ochtend aan elke schoolpoort posten. Daarom wil ik de opleiding van gemachtigde opzichters intensiveren, zodat die mensen vriendelijk maar kordaat kunnen optreden. Infrastructuur is een hulp, maar het is ook een kwestie van opvoeding en sensibilisering van sommige ouders.”

    Stijn Vermassen kreeg geen meerderheid achter zich, ook niet toen hij de termijn van 2 naar 5 jaar had verlengd.

    Info: Octopusplan.

    MLI

    • Meest Recent
    • MEEST BEKEKEN

    Over Ons

    Ninofmedia is een digitale nieuwszender, vooral gericht op Ninove en de deelgemeenten. We hebben uiteraard ook aandacht voor interessante gebeurtenissen uit de ruimere regio van de Denderstreek en het Pajottenland.

    Onze bijdragen zijn bedoeld voor een zo breed mogelijk publiek. We brengen dagelijks nieuws aan de hand van artikels, foto-, audio- en videoverslagen, interviews, reportages en commentaarstukken.

    Heb je nieuws te melden? Contacteer ons via mail of bel ons op 0495-69 32 72.

    Contacteer ons