NINOVE – Bij monde van Henri Evenepoel roept Positief Ninove het stadsbestuur op gedurende de werken in de Burchtstraat het commercieel hart van de stad tijdens de marktdagen bereikbaar te houden, vooral voor de hulpdiensten.
“Sinds begin november is de Burchtstraat tussen de Onderwijslaan en de Centrumlaan afgesloten wegens archeologische opgravingen, riolerings- en wegeniswerken”, aldus Evenepoel. Deze ingrepen zullen nog meerdere maanden aanhouden en hebben een aanzienlijke impact op de mobiliteit in de binnenstad.
Onveilig
“Wij stellen met verbazing vast, dat de afgelopen weken het Oudstrijdersplein én de Beverstraat op de marktdagen volledig onbereikbaar waren voor alle verkeer. De marktopstelling op de Graanmarkt, in de Marktstraat en op Centrumlaan bleef ongewijzigd, ondanks de onderbreking van de Burchtstraat.”
De voormalige schepen vindt deze onaangekondigde en onaangepaste situatie niet alleen bijzonder problematisch voor de handelaars, hun klanten en leveranciers, maar vooral onverantwoord vanuit veiligheidsoogpunt. “Het is essentieel om bij dergelijke grootschalige werken vooraf na te gaan of de bereikbaarheid voor de hulpdiensten te allen tijde gegarandeerd blijft.”
Dat is hier volgens Evenepoel duidelijk niet gebeurd. “Op advies van de brandweer zijn in het verleden op dat vlak steeds schikkingen getroffen. Vandaag moeten we vaststellen, dat noch burgemeester D’haeseleer (veiligheid), noch de bevoegde schepenen Schietecat (openbare werken), Bické (middenstand en markten) of Goessens (mobiliteit) stappen hebben ondernomen om deze gevaarlijke situatie te voorkomen.”
Positief Ninove roept het stadsbestuur dan ook op om “onmiddellijk te anticiperen en ervoor te zorgen, dat het commercieel hart van onze stad tijdens de marktdagen wel bereikbaar blijft voor bewoners, handelaars én vooral de hulpdiensten.”
Afspraken
“Ik kan hierover kort zijn”, reageert de schepen voor mobiliteit Dany Goessens (Forza Ninove). “Er zijn afspraken gemaakt met de brandweer en er is een alternatief uitgewerkt. Wij hadden de vraag gesteld of we de markt moesten verplaatsen, maar dat vond de brandweer niet nodig. Indien de Oude Kaaibrug om een of andere reden zou zijn opgetrokken, dan zouden we de markt wel verplaatsen.”
MLI