NINOVE – De gloednieuwe viswinkel in de Brusselstraat 48 opent zaterdag 3 oktober de deuren voor liefhebbers van verse vis, lekkere bereidingen en smakelijke belegde broodjes.
De zaak wil een gezellige en toegankelijke plek zijn, waar kwaliteit, versheid en een vriendelijke service centraal staan, vertelt ons Wesley Pardaens, kortweg Wes.
‘De Gladde Paling’ verwijst naar zijn topbereiding: “Ik ben gekend voor mijn paling en maak alles zelf in de verschillende bereidingen. Ik heb altijd de markten gedaan, maar wil uitbreiden en ook hier maken we alles zelf. Elke salade gaat door onze handen en we bedienen altijd alles vers. De nadruk ligt natuurlijk op onze verse vis.”
Werken
Een vishandel met succes runnen is hard werken. “Behalve op onze sluitingsdag maandag, zijn we ’s morgens open vanaf 7 uur. Maar van werken heb ik geen schrik. Als je gouden handen hebt en je alles zelf doet, dan verdien je iets. De mensen zien natuurlijk alleen maar dat laatste, maar niet dat de vis ’s nachts van de veiling komt, je hem moet fileren, de toog goed leggen, je ’s avonds dan om 18 uur dicht doet, maar pas om 21 uur hebt gedaan want je moet alles opkuisen. Je hebt geen echt gezinsleven en achter een sterke man moet een sterke vrouw staan.”
Vers en betaalbaar
Als zijn klanten tevreden zijn met verse en betaalbare producten, zal ook Wes dat zijn. “Momenteel zitten we in een roerige tijd, alles slaat op. Niemand kan zeggen hoe het zal worden, maar het moet voor iedereen betaalbaar blijven. Ik verzet liever per dag 100 kilo met een kleine winst, dan 10 kilo met grote winst, want dan zie je geen klant. Vis is misschien een luxeproduct aan het worden, maar vlees ook. De paling is momenteel haast onbetaalbaar, maar ik neem de vis rechtstreeks af en niet via de duurdere tussenstap van een groothandel.”
‘De Gladde Paling’ gaat voor de eerste keer op zaterdag 3 en zondag 4 oktober open. Iedereen is welkom om kennis te maken met het aanbod. Of je nu een echte visliefhebber bent, snel een lekker broodje wilt meenemen of gewoon nieuwsgierig bent naar de nieuwe zaak: De Gladde Paling heeft voor ieder wat wils.
De schepenen Ilse Malfroot en Malika Sclacmender knipten zaterdag 3 oktober samen met de uitbater Wesley Pardaens het lint door bij de officiële opening.
Praktisch
- Openingsuren:
- maandag: gesloten;
- dinsdag tot en met zaterdag doorlopend van 7 tot 18 uur,
- zondag van 7 tot 13 uur.
- Adres: De Gladde Paling, Brusselstraat 48 Ninove
ADU/MLI